Bogárdi Szabó István püspök búcsúbeszéde Csoóri Sándor temetésén

2016. szeptember 22., címkék: in memoriam, bogárdi szabó istván, csoóri sándor, In memoriam

Elhangzott az Óbudai temetőben, Budapesten 2016. szeptember 21-én.

Eltemették Csoóri Sándort

2016. szeptember 21., címkék: in memoriam, csoóri sándor, In memoriam

Szeptember 21-én az Óbudai temetőben búcsúztatták Csoóri Sándor költőt, írót, filmalkotót. A szertartáson családtagjai, pályatársai, tisztelői között jelen volt a kormány képviseletében Orbán Viktor miniszterelnök és a kabinet több tagja. Részt vett a temetésen Boross Péter volt miniszterelnök is. Az életének 87. évében elhunyt Kossuth-díjas alkotót a kormány saját halottjának tekinti.

Szokolay Sándor ajándéka Csoóri Sándornak

2010. február 19., címkék: Hírek, deák téri evangélikus templom, csoóri sándor, szokolay sándor

Hangversenyt ad Szokolay Sándor a nyolcvan éves Csoóri Sándor tiszteletére február 27- én, szombaton este hat órai kezdettel a Deák téri evangélikus templomban. Télvégi tavaszváró címmel bemutatják a Szokolay Sándor által megzenésített "oratórikus látomásokat" Csoóri Sándor verseire.

Képes a szabadságra, annak minden kockázatával együtt – Csoóri Sándort köszöntötték 80. születésnapján

2010. február 03., címkék: csoóri sándor, bogárdi szabó istván, születésnap, Hírek

„Ez a köszöntés inkább köszönet és hála, amiért a kortárs magyar irodalom kiemelkedő alakja folyamatosan tanít minket vállalni a sorsot, megélni a történelmet, bölcsességben edzeni a gondolatokat” – mondta Pálinkás József, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke Csoóri Sándor 80. születésnapján. Február 3-án este a Kossuth-, és Radnóti-díjas magyar írót az MTA dísztermében köszöntötték. Csoóri élete maga egy mű, amelyben a felelősséget, a nemzeti összetartozást és az ezért való tenni akarást együtt jeleníti meg egy igényes művészettel. A sok szenvedés, amin a magyar nép a 20. században átment, műveiben kultúrává lett – tette hozzá ünnepi beszédében Pálinkás József.